Anasayfa / Güzellik / kaş modelleri

kaş modelleri

Güzellik uzmanları diyor ki; En az yüz tipinize göre saç kestirmeye dikkat ettiğiniz kadar, kaş modelinize de dikkat ediniz. Kaş modelinizi doğru seçtiğinizde, bakışlarınız 2 kat daha fazla anlam kazanacaktır !!!

Kaş nasıl alınır? Düz kaşları alırken nelere dikkat edilir? Kaş kalınlaştırma nasıl yapılır? gibi soruların cevaplarını net olarak bilmiyorsanız, başlangıç aşamasında bir kaç defa kaşlarınızı kuaförde aldırmayı deneyiniz. Aksi halde kaşlarınızı dolgunlaştırılamayacak kadar fazla alırsınız ve bununda kolay kolay telafisi olmaz. Belki de kaşlarınız tekrar çıkana kadar aylarca kalem ile seyrek, yanlış alınan kaşlarınızı boyamak durumunda kalacaksınız.

İnce kaşlar karınları daha agresif gösterirken kalın kaşlar yüze doğallığın parıltısını yansıtır (tabiki kalın kaşı da yüz şeklinize göre seçmeniz gerekir.) Son yılların modası ise kalın kaşa şekil vermek ve daha natürel bir yüze sahip olmaktır. Vurgu kaşlarda olacağı için makyajda pastel tonları, gül rengi, şeftali tonları, bronz ve sütlü kahve , metalik bakırlar ön planda tutularak muhteşem bir görüntüyle etrafınızdaki etkileyebilirsiniz.

Kaşımıza şekil verirken dikkat etmemiz gereken bağzı püf noktalar vardır. Düşük kaşlar yüze yorgunluk ve bitkinlik hissi verir kavisli kaş yüzümüze ciddiyet katar seksi bir bakış kazandırır. Yuvarlak yüzlü bayanlara kavisli kaş önerilirken uzun, dikdörtgen yüz diye tarif ettiğimiz bayanlara ise düz kaş modeli önerilir. Ayrıca düz kaşlı bayanlar daha masum ve daha doğal bir görünüme kavuşur.

Öncelikle kaşlar boşluklar net olarak görebilmek için fırça ile taranmalı ardından yumuşak uçlu kaş kalemi ile yatay hareketler yaparak boyanmalıdır. Gözü daha büyük göstermek için kalın kaş trendi oldukça rövanşta. Şu aralar her yerde kalış kaş trenine ulaşmak isteyen bayanlar öncelikle sabırlı olmalısınız. daha da gürleşen kaşlar bakışlara buğuluk kazandırarak gizemli bir hava katar.

En çok tercih edilen kaş modelleri

Makyaj ve Güzellik kendi başına bir sanattır. Herhangi bir abartıda güzel olmayı denerken, feci sonuçlar ortaya çıkabilir.

Kaşlarınız hakkında sormak istedikleriniz, Güzellik uzmanlarımıza, konu altındaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Benzer yazılar

alt kategoriler: ,

Yorum Gönder

Sitemap
Yaşam ve İnsanlar Yaşam ve İnsanlar
iletişim: info@modeli.gen.tr